.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading....
eksperci - zadaj pytanie ekspertom od geodezji
Geodezja forum geodezyjne, portal geodezyjny, forum geodezji i geodetów, geodeta, geodeci,firmy geodezyjne, ceny i cennik,usługi geodezyjne, darmowe ogłoszenia geodezyjne,praca, studia, uprawnienia geodezyjne szkolenia, geodeta, forum geodetów,kursy i szkolenia geodezyjne z geodezji, sprzęt geodezyjny i instrumenty,mapy,oferty geodetów, przetargi, usługi
    •  Online: 4 goci i geodetw  
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz
Współpracujemy z:
" Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."
Wyszukiwarka forum: temat post
Temat: Niepewne granice działki
Autor tematu: Kwiatkowa
05-08-2018 21:50
Witam.
Mam pytanie o sytuację, która dotyczy podziału działki.
Mój dom rodzinny znajduje się na działce, która podczas jego budowy miała (ponoć) 24 ary. Chcieliśmy tą działkę zakupić, ale sprzedano nam jedynie 16 arów,a pozostałe 8 arów dzierżawimy.
Sytuacja ta przez wiele lat się nie zmieniała, starostwo nie chciało tych 8 arów sprzedać. Aż do dzisiaj. Pojawił się pan geodeta, wymierzył z parceli 8 arów i postawił znaczniki (według dokumentu z bodajże 1986r.). Jednakże od słowo do słowa (dla świętego spokoju chyba - ponieważ nasza część działki, cokolwiek, 2krotnie większa, na dużo większą nie wyglądała)zmierzył też naszą część według danych, które używał do pomiaru dzierżawy (8 arów). I okazało się, że pozostała działka wcale nie ma 16 arów, a niecałe 15,3 ary.
Pan Geodeta powiedział, że nie ma o co się wykłócać, ponieważ kiedyś standardy mierzenia były całkiem inne i jest to gra nie warta świeczki.
Ale sytuacja jest taka:
1. Zapłaciliśmy za 16 arów działki (+8 w dzierżawie) z nieistniejących 24arów (tak naprawdę działka musiała mieć 23,3 ary)
2. Jeżeli teraz uda nam się kupić (a musimy, ze względu na dostęp do drogi)te 8 arów dzierżawy to zapłacimy 2krotnie za 0,7 ara.

Pytanie: Czy naprawdę nie warto wykłócać się o ten brakujący fragment naszej działki? Czy nie istnieje możliwość złożenia podania o to żeby dzierżawę zmniejszyć o to 0,7 ara, udowodnić, żę działka pierwotna nie miała tych 24 arów?

Pozdrawiam i jestem wdzięczna za każdą pomoc,
Kwiatkowa
(niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil)
Copyright Nasza-Geodezja.pl 2010-2012 (Geodezja24.pl.


GEODEZJA portal

portal geodezyjny

forum geodezyjne

, geodezja ogloszenia, geodezyjny portal, forumowisko geodezja mapy, geodezja i kartografia, oferty pracy w geodezji, geodeta praca, geodezja praca, programy geodezyjne, studia geodezyjne,usługi geodezyjne, geodeta praca, geodezja praca,

uprawnienia geodezyjne

,

usługi geodezyjne

,

praca dla geodetow

,

firma geodezyjna, firmy geodezyjne

,

obsługa geodezyjna, ceny usług geodezyjnych