.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading....
eksperci - zadaj pytanie ekspertom od geodezji
Geodezja forum geodezyjne, portal geodezyjny, forum geodezji i geodetów, geodeta, geodeci,firmy geodezyjne, ceny i cennik,usługi geodezyjne, darmowe ogłoszenia geodezyjne,praca, studia, uprawnienia geodezyjne szkolenia, geodeta, forum geodetów,kursy i szkolenia geodezyjne z geodezji, sprzęt geodezyjny i instrumenty,mapy,oferty geodetów, przetargi, usługi
    •  Online: 4 goci i geodetw  
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz
Współpracujemy z:
" Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."
Wyszukiwarka forum: temat post
Temat: Wykonanie profilu dna cieku w celu pomiaru poziomu wody
Autor tematu: Elektronik
25-03-2017 17:30
Nie jestem geodetą lecz elektronikiem. Mam za zadanie zamontować na moście małej rzeczki urządzenie elektroniczne (sondę radarową), która będzie mierzyła poziom wody i wysyłała wyniki przez modem GSM. Z tą częścią zadania nie mam żadnych problemów. Ale sam nie poradzę sobie z ustaleniem poziomu zerowego, od którego ma być podawany stan wody. Cytuję zapis Zamawiającego w SIWZ:
"Przedmiotem zamówienia jest określenie poziomu porównawczego poprzez wykonanie pomiarów geodezyjnych wg układu odniesienia Kronsztad’86, poprzez wskazanie rzędnej dna cieku, rzędnej międzywala, rzędnej korony wału oraz rzędnej terenu (stworzenie profilu poprzecznego cieku). Pomiar poziomu wody w cieku wykonany będzie jako pomiar odległości między zerem wodowskazu (którym będzie rzędna dna cieku) a rzędną zwierciadła wody (wynik ma być podawany w cm z dokładnością do in. 1 cm). Zamawiający dopuszcza także możliwość podawania rzędnej zwierciadła wody jako pomiaru w m n.p.m. w układzie Kronsztad’86)."
Chciałbym uzyskać odpowiedź od specjalistów na pytania:
1. W jaki sposób się to robi? Czy dobrze myślę, że dopuszczalne są dwie metody - wykonanie wymienionych pomiarów w celu ustalenia poziomu zerowego lub bez pomiarów poprzez ustalenie wysokości zainstalowania anteny radaru w m n.p.m. za pomocą bardzo precyzyjnego, geodezyjnego odbiornika GPS? Ale jak wówczas podać poziom wody? Jako wysokość w m n.p.m? Nie za bardzo to rozumiem, ale tak jak napisałem - nie jestem geodetą.
2. Ile taka usługa może kosztować?

pozdrawiam
Elektronik
(niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil)
Copyright Nasza-Geodezja.pl 2010-2012 (Geodezja24.pl.


GEODEZJA portal

portal geodezyjny

forum geodezyjne

, geodezja ogloszenia, geodezyjny portal, forumowisko geodezja mapy, geodezja i kartografia, oferty pracy w geodezji, geodeta praca, geodezja praca, programy geodezyjne, studia geodezyjne,usługi geodezyjne, geodeta praca, geodezja praca,

uprawnienia geodezyjne

,

usługi geodezyjne

,

praca dla geodetow

,

firma geodezyjna, firmy geodezyjne

,

obsługa geodezyjna, ceny usług geodezyjnych