.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading....
eksperci - zadaj pytanie ekspertom od geodezji
Geodezja forum geodezyjne, portal geodezyjny, forum geodezji i geodetów, geodeta, geodeci,firmy geodezyjne, ceny i cennik,usługi geodezyjne, darmowe ogłoszenia geodezyjne,praca, studia, uprawnienia geodezyjne szkolenia, geodeta, forum geodetów,kursy i szkolenia geodezyjne z geodezji, sprzęt geodezyjny i instrumenty,mapy,oferty geodetów, przetargi, usługi
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz

TEN SERWIS NIE JEST JUŻ AKTYWNY

NOWA WERSJA PORTALU O GEODEZJI:


    •  Online: 3 goci i geodetw  
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz
Współpracujemy z:
" Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."
Wyszukiwarka forum: temat post
Temat: Wznowienie granic
Autor tematu: magbil

magbil
23-04-2015
23-04-2015 12:25
Witam

Proszę o poradę w kwestii prowadzenia poniższej sprawy. Otrzymaliśmy pismo od geodety z wyznaczoną datą przeprowadzania wznawiania granicy z działką sąsiednią znajdującą się po prawej stronie naszej działki, jednocześnie sami mamy w planach wznowienie granic z sąsiadem znajdującym się po lewej stronie naszej działki. Proszę mi podpowiedzieć czy jeżeli podczas wznawiania granic po prawej stronie ( co nastąpi przed tym jak my będziemy wznawiać granicę po lewej stronie) nie wniesiemy żadnych uwag, a później my wystąpimy o wznowienie granic po lewej stronie a sąsiad nam je zakwestionuje to czy nie będziemy na straconej pozycji tzn.

1. Będziemy mieli okrojoną działkę z lewej strony?

2. Rozumiem że wznowienie granic nie ma znaczenia prawnego ale czy jeżeli sąsiad z lewej strony zakwestionuje granicę wznawianą to czy będziemy narażeni na sądowe koszty udowadniania iż wznawiana granica jest prawdziwą i nijak mają się do tego jego argumenty.

3. Kto będzie obarczony kosztami sądowymi udowadniania granicy z lewej strony tzn. sąsiad zgłaszający niesłusznie wznawianą granicę czy ja jako zleceniodawcą.

Bardzo proszę o pilną odpowiedz.
16-03-2018 18:10
Witam
W tamtym roku zacząłem dzierżawić działkę rolną o powierzchni 3.5h. Po pewnym czasie dopatrzyłem się że rzeczywista pow działki jest mniejsza od powierzchni z dokumentów o 7 arów. pobrałem mapę z gminy i starostwa powiatowego i załuważyłem że granica na mapie ze starostwa przesunieta jest o około 3 m względem mapy z gminy. w 2005 roku sasiad wynajął geodete do wytyczenia swojej działki który sporządził mapę do starostwa która teraz jest na jego korzyść. w starostwie okazano mi dwie mapy starą i ta z ostatniego pomiaru i tam przesunięcie zapisane jest na ok 7cm. Sprawa wydaje mi się mocno niejasna. Proszę o pomoc jakie kroki podjąć w celu wyprostowania tej sprawy.
(niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil)
Copyright Nasza-Geodezja.pl 2010-2012 (Geodezja24.pl.


GEODEZJA portal

portal geodezyjny

forum geodezyjne

, geodezja ogloszenia, geodezyjny portal, forumowisko geodezja mapy, geodezja i kartografia, oferty pracy w geodezji, geodeta praca, geodezja praca, programy geodezyjne, studia geodezyjne,usługi geodezyjne, geodeta praca, geodezja praca,

uprawnienia geodezyjne

,

usługi geodezyjne

,

praca dla geodetow

,

firma geodezyjna, firmy geodezyjne

,

obsługa geodezyjna, ceny usług geodezyjnych