.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading....
eksperci - zadaj pytanie ekspertom od geodezji
Geodezja forum geodezyjne, portal geodezyjny, forum geodezji i geodetów, geodeta, geodeci,firmy geodezyjne, ceny i cennik,usługi geodezyjne, darmowe ogłoszenia geodezyjne,praca, studia, uprawnienia geodezyjne szkolenia, geodeta, forum geodetów,kursy i szkolenia geodezyjne z geodezji, sprzęt geodezyjny i instrumenty,mapy,oferty geodetów, przetargi, usługi
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz

TEN SERWIS NIE JEST JUŻ AKTYWNY

NOWA WERSJA PORTALU O GEODEZJI:


    •  Online: 4 goci i geodetw  
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz
Współpracujemy z:
" Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."
Wyszukiwarka forum: temat post
Temat: geodezja na wesoło
Autor tematu: Rebellaaa

Rebellaaa
11-02-2014
18-11-2014 18:10
Witam.

Jestem w ostatniej klasie technikum geodezyjnego i razem z moja klasa jesteśmy na etapie poszukiwań pomysłów do czołówki studniówkowej - chcemy nagrać krótkie, śmieszne filmiki, żarty 'sytuacyjne' związane z geodezją. Coś na wzór "czego nie mówią.." "abstrahuje" "rzeczywistość vs .." itp.

Dlatego tez pomyśleliśmy sobie, że kto jak kto ale ludzie po fachu na pewno coś nam podpowiedzą i szybciej się z tym uporamy ;)
Z góry dziękuję za pomoc i liczę na śmieszne historyjki i propozycje scenek

surveyoor
23-01-2014
15-01-2015 09:23
Są takie "anegdoty geodezyjne":

1.Jak tylko ustawiasz swój tachimetr (czy teodolit) i już szykujesz się celować w punkt, i właśnie w tym momencie zjawia się niewiadomo skąd samochód (czy traktor, pociąg) i staje na długo na linii celowania, ewentualnie - na punkcie celowania. Wydarza się to o wiele częściej, niż według teorii wiarygodności.

2.Podobna odmiana - sam geodeta ustawia sprzęt tak, że na linii celowania okazuje się jakikolwiek cienki patyk, jedyny obiekt na terenie, który zasłania cel.

3.Jeszcze - często wydarza się na budowli czy na kolei żelaznej. Tylko zaczynasz patrzeć do lunety, raptem wysuwa się czyjaś głowa (albo tyłek) i pozwala siebie długo oglądać. Wariant kolejarski - z lasu wynurza się dziad (baba) z koszykiem i powolutku idzie pół kilometra, nie zbaczając z linii celowania, chociaż jej nie widzi, bo oddala się. Jest na tyle daleko, że nie może słyszeć próśb (błagań, przekleństw) geodety.

To są tylko "szkice", ale z tego, moim zdaniem, można (i trzeba koniecznie) nagrać filmik (filmiki, serial). Możliwie, taki humor będzie zrozumiały tylko tym, kto to przeżył - to znaczy, geodetom (coś w rodzaju "pan wie a ja rozumiem").

Mam wielką prośbę - nie wątpię że fajne filmiki nakręcicie (nie ma znaczenia, czy na podstawie moich "scenariuszy"), za moje staranie musicie mi ich pokazać, zgoda?

Czekam,

Jerzy

Rebellaaa
11-02-2014
09-02-2015 14:43
Pomysły ciekawe- a filmik w aktualnie podlega obróbce monterskiej. ;)
Mam nadzieję ze już niedługo będzie skończony i na pewno postaram się o udostępnienie naszego tworu ;)

surveyoor
23-01-2014
17-02-2015 06:56
Będę czekał, a na razie przeglądam, co już jest na forum. Znalazłem coś niecoś z tego żanru. Mam nazdieję, że filmik będzie nie jeden, że będzie ciąg dalszy.

geoosnowa
16-05-2018
16-05-2018 13:16
Geodezja Warsawa może być potrzebna na etapie projektowania i podczas całej budowy obiektu. Specjaliści Geo-Osnowa wykonują pełną listę działań związanych z pomiarami topograficznymi, badaniami geodezyjnymi, określaniem granic terenu i geodezyjnym wsparciem budowy (geodezji).
Dowiedz się więcej https/geo-osnowa.pl/geodezja-warszawa.
(niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil)
Copyright Nasza-Geodezja.pl 2010-2012 (Geodezja24.pl.


GEODEZJA portal

portal geodezyjny

forum geodezyjne

, geodezja ogloszenia, geodezyjny portal, forumowisko geodezja mapy, geodezja i kartografia, oferty pracy w geodezji, geodeta praca, geodezja praca, programy geodezyjne, studia geodezyjne,usługi geodezyjne, geodeta praca, geodezja praca,

uprawnienia geodezyjne

,

usługi geodezyjne

,

praca dla geodetow

,

firma geodezyjna, firmy geodezyjne

,

obsługa geodezyjna, ceny usług geodezyjnych