.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading.... \n'); }; -->
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life " - Konfucjusz Temat: co robić mapa katastralna niezgodna z rzeczywistością Autor tematu: bodo0010 29-09-2011 14:30 granice mojej działki w widoku z satelity z nałożona
mapÄ… katastralnÄ… ( http://www.geoportal.gov.pl/ nie
pokrywają się z prawdą ,różnica narożników działek
dochodzi do około 15 mb. Co mogę zrobić żeby uporządkować tą sytuację wobec prawa 30-09-2011 09:30 Otoz granice na geoportalu to jest hmmm cos, dzieki czemu
starostwa powychodzily z twarza przed inspektorami. Innymi
slowy jest to bubel, zaplacony z naszych pieniedzy wykonany
szybko i "tanio". Granice na geoportalu obrazuja tylko w przyblizeniu gdzie szukac dzialki i tego wyprostowac sie chyba nie da ale nie ma to tez nic wspolnego z prawem 30-09-2011 16:30 pytam o to bo Enea Operator wg tych map włazi na moje
działki od wielu lat a chciałbym to "wyprostować".
Jak to zrobić proszę o poradę 30-09-2011 17:00 Zalezy co znaczy "wlazi"? Aby wiedziec, gdzie w terenie znajduja sie granice dzialki, nalezy zlecic geodecie wznowienie tych granic ew. w wypadku, gdyby nie bylo odpowiednich materialow do wznowienia granic dzialki bedzie potrzebne rozgraniczenie. Ja na podstawie mapki (jakiejkolwiek nie osmielil bym sie powiedziec gdzie jest czyj grunt). 30-09-2011 17:14 "włazi" granice mojej działki w widoku z satelity z
nałożona mapą katastralną ( http://www.geoportal.gov.pl/
nie pokrywajÄ… tzn linie siatki (takiej czerwonej) nie idÄ…
po lini ogrodzenia działki ENEA tylko są przesunięte na
mój grunt 30-09-2011 17:16 wg skali "geoportalu" to jakieś 15 mb jest przesunięty
narożnik dzialki ENEA na mój teren 30-09-2011 17:24 może poszukać najpierw tych 4 kamieni z krzyżem na
narożnikach albo lepiej niech fachowcy tym sie zajmą 01-10-2011 21:37 poszukanie tych kamieni z krzyzem, to wlasnie wznowienie
granic, zleca sie to geodecie uprawnionemu. Za ile?- nalezy
popytac okolicznych geodetow, bo ceny sa rozne. 03-10-2011 09:02 dziękuję za porady będe informował co sie dalej dzieje z poważaniem bodo0010 12-10-2011 10:57 czy programem geoGPS (okolice Wschowy 67-400 ) mogę
namierzyć te punkty w terenie np odczytam dane z mojej
komórki stojąc na narożnikach ogrodzenia ENEA ,zapiszę
te 4 nastawy a potem porównam z mapą Geoportalu . 12-10-2011 10:58 https/market.android.com/search?q=geoGP
S&so=1&c=apps adres do programu geoGPS 12-10-2011 15:40 ze strony tego programu: "Dokładność wyznaczenia
współrzędnych jest podawana online, zazwyczaj około
2m." moge jedynie zyczyc powodzenia ;) (niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil) |